Jak zaoszczędzić na OC?


Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla wszystkich grup pojazdów które poruszają się po drogach publicznych. Podstawowym kryterium wyboru OC wielu kierowców jest jego cena- zobacz w jaki sposób możesz wpłynąć na wysokość składki!

Przy spełnieniu odpowiednich kryteriów towarzystwa ubezpieczeniowe same zaproponują nam obniżenie składki za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu.

1. Bezkolizyjna jazda. Wydaje się oczywiste, prawda? Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą obniżyć nasze ubezpieczenie nawet o 70% jeśli posiadamy bezszkodową historię przebiegu ubezpieczenia. Należy więc unikać stłuczek i kolizji, nic prostszego!

2. Wykorzystaj zniżki innej osoby. Jeśli jesteś początkującym kierowcą możesz wykorzystać zniżki wypracowane przez swoich najbliższych. Aby móc użyć zniżek członka rodziny lub partnera wystarczy jedynie uczynić z niego współwłaściciela pojazdu który planujemy ubezpieczyć!

3. Nie kupuj gołego OC. Czasami wykupienie zwykłego NNW za kwotę 35zł może obniżyć Twoją składkę ubezpieczenia OC o kilkanaście procent! Dokupując pakiet za kilkadziesiąt złotych możemy zyskać nawet kilkaset złotych zniżki! Koniecznie zapytaj swojego agenta o ubezpieczenia pakietowe!

4. Nie bój się zmienić swojego ubezpieczyciela! Mówimy tutaj oczywiście o towarzystwie ubezpieczeniowym. Wiele firm proponuje nowym klientom większe zniżki za podpisanie umowy niż za kontynuację ubezpieczenia.

5. Masz ubezpieczone mieszkanie? To również może obniżyć Twoją składkę. Koniecznie poinformuj swojego agenta o posiadanych ubezpieczeniach. Tak samo jak w przypadku zniżki za kuponu pakietu ubezpieczeniowego posiadanie ubezpieczenia mienia lub innego pojazdu w tym samym towarzystwie może obniżyć składkę za Twoje nowe ubezpieczenie.

Wydaje mi się, że te kilka prostych porad pozwoli na znaczne obniżenie twoich składek. Pamiętaj, że Twój agent również może wystąpić o dodatkowe zniżki – nie bój się negocjacji wysokości składki ubezpieczenia!

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *